Přeskočit na obsah Přeskočit na levý postranní panel Přeskočit na pravý postranní panel Přeskočit na zápatí

Dušičky v Zahrádce 26.10.2019

Spolek přátelé Zahrádky srdečně zve na tradiční Dušičkové setkání v Zahrádce, při kterém bude do Zahrádky slavnostně přivezen, posvěcen a zavěšen nový zvon.

Zvon bude přivezen z Ledče nad Sázavou na bryčce tažené koňmi a doprovázen druhou bryčkou s kostýmovanými postavami. Ty budou připomínat pořizování nových zvonů ve druhé polovině 19. století, poté co většinu Zahrádky i veškeré vybavení kostela včetně zvonů zničil velký požár v roce 1850. Krátce bude zvon vystaven na náměstí v Ledči (8:40-9:00), na Pláckách (9:15-9:30), v Kožlí (10:00-10:15) a v Kamenné Lhotě (10:45-11:00). V případě nepříznivého počasí bude převoz zvonu realizován v dodávkovém automobilu zvonařství, uvedené časy a místa vystavení budou dodrženy.

V 11:30 by měl být zvon přivítán v Zahrádce, kde bude do 14 hodin vystaven. Od 13 hodin proběhne přednáška zvonaře pana Manouška o výrobě zvonů. Ve 14 hodin zvon posvětí královéhradecký biskup Mons. Vokál. Ve 14:30 by měl být zvon vyzvednut do věže. Následovat bude mše svatá. Na závěr mše by měl zvon poprvé zazvonit. Od 15:30 je připraveno vystoupení pěveckého sboru Dech z Vlašimi. V 16:15 proběhne komentovaná prohlídka kostela.

Akci pořádá na podporu oživení místa připomínajícího zrušené a vysídlené městečko Zahrádka a na podporu oprav tamního kostela.

Stránka na Facebooku